Karta Praw Podstawowych

13 milionow Polaków wegetuje w biedzie

POLSKA: WYDARZENIA TYGODNIA 8/2011

26.02.2011, 11:54

Polska: wydarzenia tygodnia 8/2011

Polska: wydarzenia tygodnia 8/2011

 • Z powodu „szarej strefy” budżet jest stratny 30 mld zł. Według szacunków zasięg szarej strefu obniżył się z 12,5 proc. PKB w 2009 roku do 12 proc. PKB w 2010 roku (w 2010 roku PKB wynióśł ok. 1,4 bln zł gospodarka „szarej strefy” miała wartość około 170 mld zł).
 • Szacuje się, że problem ubóstwa może dotyczyć nawet 13 mln Polaków, a liczba skrajnie ubogich ogranicza się do 2 mln.
 • Według Min. Gospodarki wzrost gospodarczy w 2011 roku wyniesie 4,2 proc., wskaźnik inflacji CPI będzie na poziomie 3,2 proc., a stopa bezrobocia na koniec roku spadnie do 10,5 proc.
 • Według po prezesa GUS Janusza Witkowskiego w lutym bezrobocie wzrośnie do 13,3-13,4 proc., a latem może spaść do 9 proc. a zakończy się rok na poziomie 9,9 proc. Inflacja w marcu może wzrosnąć z obecnego poziomu 3,8proc. do 4,1-4,2 proc.
 • Skończyły się społeczne konsultacje rządowego projektu ustawy obniżającego składkę do otwartych funduszy emerytalnych. Wszystko wskazuje na to, że Sejm otrzyma rządowy projekt bez zmian.
 • Ministerstwo Finansów zdołało sprzedać obligacje skarbowe tylko za niespełna 3 mld zł, chociaż planowało dwukrotnie więcej co oznacza, że zaufanie do polskiego państwa obniżyło się. Ich rentowność wzrosła, czyli inwestorzy każą sobie płacić za pożyczanie polskiemu państwu więcej. Bez uwzględniania zmniejszonych transferów do OFE potrzeby pożyczkowe Polski w tym roku szacowne są na 167,5 mld zł. Po styczniu potrzeby pożyczkowe były sfinansowane w 18 proc.
 • Komisja Europejska wzmogła presję na polski rząd w sprawie przedstawienia plany działań zmierzających do obniżenia deficytu budżetowego.
 • Według rządu tempo wzrostu produkcji przemysłowej będzie zbliżone w kolejnych miesiącach do ok. 10 proc., a w pierwszym kwartale 2011 r. wzrost PKB powinien przekroczyć 4,2 proc.
 • W styczniu inflacja wyniosła 3,8 proc. r/r i 1,2 proc. m/m. Najsilniej wzrastają ceny żywności. Według GUS podał też dane dotyczące bezrobocia. W pierwszym miesiącu 2011 r. wyniosło ono 13 proc. (w grudniu bezrobocie wyniosło 12,3 proc.).
 • Rząd przyjął założenia do projektu ustawy, która ma obniżyć o jedną piątą pensje służb mundurowych na zwolnieniach lekarskich. Ma wejś w życie jeszcze w tym półroczu. Dotyczy to policjantów, żołnierzy, strażaków, celników, funkcjonariuszy straży granicznej, BOR, CBA i ABW) Obecnie bedąc na zwolnieniu dostają 100 proc. pensji (cywil ma tylko 80 proc.) wraz z nagrodami i dodatkami.
 • Realizacja unijnego planu redukcji emisji dwutlenku węgla o 20 proc. do 2020 r. spowoduje w Polsce wzrost cen energii elektrycznej w Polsce o 20 proc., obniży to polski PKB o 1,4 proc. i podniesie stopę bezrobocia o 0,5 proc.
 • Jastrzębska Spółka Węglowa w pierwszej połowie roku trafi na giełdę. W 2010 r. zarobiła na czysto prawie miliard złotych, chociaż wydobyła węgla o 60 proc. mniej niż jeszcze parę lat temu. Dziś za tonę węgla koksowego płaci się rekordowe ceny (ok. 300 USD). Katowicki Holding Węglowy po połączeniu z Węglokoksem trafi na giełdę w 2012 roku. Przed prywatyzacją kopalni związkowcy żądają dziesięcioletnich gwarancji zatrudnienia i utrzymania górniczych przywilejów. Rząd odrzucił te żądania.
 • Według GUS-u w styczniu wartość sprzedaży wzrosła o 5,8 proc. r/r (liczono na 8,7%). Sprzedaż w niewyspecjalizowanych hipermarkach wzrosła o 29,4 proc. ale sprzedaż skurczyła się o 4,1 proc. r/r, a licząc m/m to spadek wyniósł 50%.
 • Kończy swoją działalność warszawska FSO. Pracę straci 1,7 tys. pracowników. Przejęciem fabryki zainteresowane są firmy z Chin oraz z Indii.

Komentarz do wydarzeń gospodarczych


W JAKIEJ FORMIE ZOSTANĄ WPROWADZONE ZMIANY W SYSTEMIE EMERYTALNYM I CO BĘDZIE DALEJ?

Nie ulega wątpliwości, że dyskusja nad zmianami w systemie emerytalnym potoczyła się w innym kierunku, niż to było w intencjach rządu. Popełniono duży błąd w dialogu ze społeczeństwem. Od początku nie warto było ukrywać, że głównym impulsem zmuszającym do takich działań był wysoki poziom deficytu budżetowego i zagrożenie szybkim wzrostem długu publicznego. Pomocniczymi argumentami wyzwalającymi emocje były wysokie i nieuzasadnione marże firm, które gospodarowały OFE, a także to, że niewielki jest skutek tego gospodarowania (chociaż jest to także wynikiem kryzysu). Frustrację rządzących wywoływała także sytuacja, że o środki przekazywane do OFE zmniejszały się wpływy do funduszu, z którego płacone są obecne emerytury, a które musiał uzupełniać budżet. Te dopłaty budżetowe powiększając deficyt, zwiększały dług publiczny. Rząd pożyczając pieniądze sprzedawał papiery rządowe, które towarzystwa emerytalne kupowały za składkowe pieniądze…

Jeśli przyjąć, że priorytetem jest dziś obniżenie deficytu i zatrzymanie szybkiego wzrostu zadłużenia to wydaje się, że wśród możliwych do zastosowania środków jest też wstrzymanie, lub znaczące obniżenie na jakiś czas składki przekazywanej do otwartych funduszy emerytalnych. Przedmiotem dyskusji winno być więc: w jakim stopniu obniżyć wpływy do OFE i na jaki czas, ale też w jakim to robimy celu. Na pewno powinno to być ściśle powiązane z wprowadzeniem zestawu niezbędnych reform – zmian w wydatkach budżetowych. Jeśli nie chcemy zniszczyć systemu emerytalnego, to stopień obniżki wpłaty do OFE i czas trwania operacji przeprowadzenia cięć wydatkowych i winny razem być zaplanowane tak, aby osiągnąć cel sformułowany na wstępie, a więc by spełnić wymagania traktatowe i przy wzroście gospodarczym (prawdopodobnie 3 – 4% PKB) nie tylko znacząco obniżyć deficyt budżetowy (do 3% PKB) i nie przekroczyć poziomu zadłużenia (55% PKB), a nawet nieco oddalić się od tej granicy.

Z eksperckich dyskusji wynika, że czasowej obniżce składki winien towarzyszyć pakiet zmian wyartykułowany przez organizacje przedsiębiorców „Lewiatan”, a dotyczący między innymi:

 • likwidacji przywilejów emerytalnych rolników, górników i mundurowych;
 • zrównania, a potem stopniowego wydłużania wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn;
 • zmniejszenia zasiłku pogrzebowego do poziomu obowiązującego w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej;
 • ograniczenia becikowego jedynie do najuboższych rodzin;
 • likwidacji wspólnego rozliczania podatku przez małżonków i ulgi internetowej;
 • ujednolicenia stawek VAT połączone z ew. rekompensatą dla najbiedniejszych.

Trudno dziś jednoznacznie określić długość takiego okresu przejściowego, jednak na pewno przy konsekwentnie zrealizowanych cięciach wydatkowych będzie on trwał realnie ponad 5 lat, a nie jak to mówi się 2-3 lat. Także szczegółowych analiz wymaga przygotowanie i przedstawienie odpowiedzi na pytanie, czy jest możliwy w dającej się przewidzieć perspektywie powrót do dotychczasowego poziomu wpłat do OFE…

Nie ma sensu unikać rzetelnej dyskusji. Rząd powinien otwarcie przedstawić sytuację gospodarczą kraju i perspektywy jej rozwoju w najbliższej dekadzie jeśli nie zostaną wprowadzone niepopularne zmiany. Powinien też zaproponować pełną koncepcję zmian oraz ich skutki dla finansów publicznych. Innego wyjścia nie ma!

tytuł : Polska: wydarzenia tygodnia 8/2011
oprac. : Magdalena Kolka / Global Economy

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat:

gospodarkawydarzeniakomentarz gospodarczyPolska

Komentarze – Polska Komentarze – Europa Komentarze – Świat
Polska: wydarzenia tygodnia 7/2011
Polska: wydarzenia tygodnia 6/2011
Polska: wydarzenia tygodnia 5/2011
Polska: wydarzenia tygodnia 4/2011
Polska: wydarzenia tygodnia 3/2011
Polska: wydarzenia tygodnia 2/2011
Polska: wydarzenia tygodnia 1/2011
Polska: wydarzenia tygodnia 53/2010
Europa: wydarzenia tygodnia 8/2011
Europa: wydarzenia tygodnia 7/2011
Europa: wydarzenia tygodnia 6/2011
Europa: wydarzenia tygodnia 5/2011
Europa: wydarzenia tygodnia 4/2011
Europa: wydarzenia tygodnia 3/2011
Europa: wydarzenia tygodnia 2/2011
Europa: wydarzenia tygodnia 1/2011
Świat: wydarzenia tygodnia 8/2011
Świat: wydarzenia tygodnia 7/2011
Świat: wydarzenia tygodnia 6/2011
Świat: wydarzenia tygodnia 5/2011
Świat: wydarzenia tygodnia 4/2011
Świat: wydarzenia tygodnia 3/2011
Świat: wydarzenia tygodnia 2/2011
Świat: wydarzenia tygodnia 1/2011
Skuteczne kierowanie zespolem lub firmą a takze sprawne funkcjonowanie w obecnie juz coraz bardziej globalnym świecie, nie jest mozliwe bez rozumienia istoty zjawisk i procesów we wspólczesnej globalnej gospodarce. Dlatego firma 2000 PLUS CONSULTING oddala do dyspozycji swoich czytelników wydawnictwo internetowe pod adresem www.globaleconomy.pl . Zapewnia ono bezpośredni i szybki dostep do:
 • wiarygodnych, źródlowych i syntetycznych informacji gospodarczych,
 • kompetentnych i zawansowanych, a przy tym klarownych i zrozumialych publikacji omawiających mechanizmy rządzące rozwojem wspólczesnych firm i funkcjonowaniem obecnie juz globalnej gospodarki.
Twórcami tego wydawnictwa są wysokiej klasy doświadczeni menedzerowie, konsultanci, naukowcy. Wiecej na temat wydawnictwa znajdziesz tutaj .
Bezplatna prenumerata naszego Newsletter’a!
Twoje dane : Chcę otrzymywać :
GRATIS :
Dziennik eGospodarka.pl
Analizator
Tydzień w gospodarce
wersja html wersja txt
 • darmowe e-booki i raporty
 • bezpłatne zaproszenia na
  konferencje i szkolenia
 • najnowsze newsy na Twoją
  skrzynkę e-mail
 • i wiele innych korzyści
Rejestracja domen Oferty pracy Baza firm
Sprawdź i zarejestruj domenę: Wpisz słowo kluczowe lub wybierz branżę: Wyszukiwarka firm i instytucji w bazie Panorama Firm:
pl com.pl com net org biz info
słowo kluczowe: branża:
— Wszystkie branże — Administracja biurowa Administracja publiczna Badania i rozwój Bankowość / Leasing Budownictwo / Nieruchomości / Architektura Dział techniczny Edukacja / Praktyki / Staże Elektryka / Elektronika / Energetyka Finanse Grafika / Kreacja artystyczna / Fotografia HR Informatyka / Telekomunikacja Inżynieria / Projektowanie / Technologia Konsulting Kontrola jakości Księgowość / Audyt Logistyka / Transport / Zakupy Marketing / Reklama / PR Media / Sztuka / Rozrywka / Wydawnictwa Obsługa klienta / Call center Ochrona osób i mienia Organizacje pozarządowe / Wolontariat Praca fizyczna Prawo Produkcja / Przemysł Rolnictwo / Leśnictwo / Ochrona środowiska Sport i rekreacja Sprzedaż Turystyka / Hotelarstwo / Gastronomia / Katering Ubezpieczenia Zarządzanie Zdrowie / Medycyna / Farmacja Inne / Pozostałe
słowa kluczowe: lokalizacja:
AUTOR: PASCAL ALTER O 13:09 0 KOMENTARZE

Polecam: Polska: wydarzenia tygodnia 8/2011

Wiadomość ukazała się w serwisie eGospodarka.pl:Jeśli nie chcemy zniszczyć systemu emerytalnego, to stopień obniżki wpłaty do OFE i czas trwania operacji przeprowadzenia cięć wydatkowych i winny razem być zaplanowane tak, aby osiągnąć cel sformułowany na wstępie, a więc by spełnić wymagania traktatowe i przy wzroście gospodarczym (prawdopodobnie 3 – 4% PKB) nie tylko znacząco obniżyć deficyt budżetowy (do 3% PKB) i nie przekroczyć poziomu zadłużenia (55% PKB), a nawet nieco oddalić się od tej granicy.http://www.egospodarka.pl/62654,Polska-wydarzenia-tygodnia-8-2011,1,24,1.htmlP.S.
Bardoz istotne informacje potwierdzające poprzednie zródła:
13 milionów Polaków żyje w biedzie, 2 miliony w nędzy (!)

Pozdrawiam
Pascal Alter

====================================================

AUTOR: PASCAL ALTER O 13:03 0 KOMENTARZE

Ewolicja Premiera Tuska

..
..

Ojej, biedne lewactwo podnosi krzyk, tusk oszukali tawariszow,

że nie przyjeli ich nowo-stalinowskiej wersji Manifest der Kommunistichen Partei z 1848 roku w postaci słabo zakamuflowanej KPP.

Hahaha, takie płaczliwe lewackie filmy, serce moje radują.

druid024 3 lata temu
No tak! Zawsze prawdomówna postkomunistyczna polska lewica ma jak nikt inny wypominać kłamstwa swym politycznym przeciwnikom. W filmie nie ma poza tym żadnego stwierdzenia Tuska, że podpisze KPP, a jest tylko stwierdzenie, że Tusk i PO „byłyby gotowe podpisać KPP”. To jest różnica! Nie krytykuję SLD bo rzeczywiście wierzę, że 100 konkretów to nie była wyborcza kiełbasa!

kubasek33 3 lata temu
Kłamstwo na dobry początek – czy aby jedno?

Niekoniecznie – premier Tusk kłamał przez całą kampanię wyborczą, w sprawie Karty Praw Podstawowych, w sprawie podwyżek dla służby zdrowie i nauczycieli, w sprawie religii na maturze.

Ciekawi mnie kiedy wyborcy Platformy zorientują się, że ich premier robi ich w konia – bo ani to liberał, ani nowoczesny europejczyk. Tchórzliwy figurant na pasku episkopatu chodzący w butach Kaczyńskiego.

rednoose 3 lata temu
Generalnie cała ta kampania wyborcza była dla przedszkolaków, bo trzeba mieć poziom przedszkolaka, żeby na te sztuczki, gesty i słowa się nabrać i w niezliczone obietnice uwierzyć. 🙂

Nie obiecujemy tylko gruszek na wierzbie.

r0baczek 3 lata temu
Odpowiedz
Pod hasłem solidarność kryje się socjalizm! Jakbyś tego nie zauważył pseudoliberalny Tusku. Naucz się czytać ze zrozumieniem zdrajco Narodu Polskiego. Jeszcze was kiedyś Polacy rozliczą.

odDymarkow 3 lata temu

AUTOR: PASCAL ALTER O 12:28 0 KOMENTARZE

Karta Praw Podstaowych

Pora spytać – co jest z Kartą Praw Podstawowych?

Dlaczego w końcu odstąpiono od pełnej akceptacji – na rzecz „protokólu brytyjskiego” – który miał właśnie na celu dyskryminować głównie Polaków – na Wyspach Brytyjskich!
Teraz Rodacy wracają, wracają – także z Iralndii – i co się okazuje?
Nikt tutaj ich nie potrzebuje (!): Zatem kilka miesięcy – otrzymają jeszcze horrendalnie wysoki zasiłek dla bezrobotnych
..i co dalej?
Pora zatem wrócić do Karty ; tam jest art.34 – o który właściwie poszło rządowi p.Jarosława Kaczyńskiego – aby się Polacy nie skarżyli w sprawach socjalnych etc.
Pan Premier Tusk – ostro ten fakt podnosił w kampanii wyborczej 2007 – potem..gdy już był desygnowany – odpuścił;
„niepotrzebne nam traktaty; tu gdzie jesteśmy – nie zawdzięczamy traktatom..etc.” (cytat przybliżony)
Art.34 Karty brzmi:
Artykuł 34
Zabezpieczenie społeczne i pomoc społeczna
1. Unia uznaje i szanuje uprawnienie do świadczeń zabezpieczenia społecznego oraz do usług społecznych, zapewniających ochronę w takich przypadkach, jak: macierzyństwo, choroba, wypadki przy pracy, zależność lub podeszły wiek oraz w przypadku utraty zatrudnienia, zgodnie z zasadami ustanowionymi w prawie wspólnotowym oraz ustawodawstwach i praktykach krajowych.
2. Każda osoba, mająca miejsce zamieszkania i przemieszczająca się legalnie w obrębie Unii Europejskiej, ma prawo do świadczeń zabezpieczenia społecznego i przywilejów socjalnych zgodnie z prawem wspólnotowym oraz ustawodawstwami i praktykami krajowymi.
3. W celu zwalczania wyłączenia społecznego i ubóstwa Unia uznaje i szanuje prawo do pomocy społecznej i mieszkaniowej dla zapewnienia, zgodnie z zasadami ustanowionymi w prawie wspólnotowym oraz ustawodawstwach i praktykach krajowych, godnej egzystencji wszystkim osobom pozbawionym wystarczających środków.
..
Chodzi zatem o sprawy podstawowe – dla 5- 7 milionów Rodaków – w tym „do dwóch milionów” także tych, wegetujących w skrajnej nędzy.
Bardzo tragicznie: ludzie doprowadzeni w takiej skali do skrajnej nędzy; w samym środku Europy (!)
Czy to możliwe? – dziwi się Aniołek
..a jednak, to fakt okrutny;” oto życieudane, a nie udawane” – jak było zapodane w GW w końcu grudnia 1989.
Pozostaje upomniec się o pełną akceptację Karty Praw Podstawowych.
Petycja do Pana Premiera Donalda Tuska ;
Prosimy o pobranie pliku w formacie PDF, wydrukowanie oraz przesłanie na adres poniżej.
Pobierz plik w formacie PDFFundacja Praw Podstawowych
ul. Lwowska 5, lok. 8
00-660 WarszawaJeśli masz jakiekiekolwiek pytania napisz do nas: fundacja@kartaprawpodstawowych.org.pl
AUTOR: PASCAL ALTER O 11:56 0 KOMENTARZE

SOBOTA, 26 LUTEGO 2011

Fwd: PD: Re: [Debatte-Grundeinkommen] Versuch eines Beitrages

Sehr Interessant

———- Forwarded message ———-
From: Andrzej Czerwinski <pascalalter@wp.eu>
Date: 2011/2/26
Subject: PD: Re: [Debatte-Grundeinkommen] Versuch eines Beitrages
To: „pascal.alter” <pascal.alter@gmail.com>Dnia 24-02-2011 o godz. 20:43 Manfred Bartl <sozial@gmail.com> napisał(a):
> Hallo!
>
> Dieses Interview finde ich im Großen und Ganzen gelungen. Insbesondere
> ist es eine gemäßigte und dennoch eindringliche Werbung für das
> bedingungslose Grundeinkommen.
>
> Gestört hat mich der Abschnitt mit den Abschweifungen. Da stimmt ja
> fast gar nichts!
>
> Pflegeversicherung? – Hat schon mal jemand auch nur EIN überzeugendes
> Argument gehört, warum die Pflege nicht über die Krankenversicherung
> abgedeckt werden sollte?
>
> Riester-Rente? – Dabei handelt es sich in gleich zweierlei Hinsicht um
> einen gigantischen Betrug: Der Rentner hat aufgehört Maßstab des
> eigenen Versorgungssystems zu sein; stattdessen ist es heute der
> Beitragszahler. Sein Beitrag zur gesetzlichen Rente wurde zwar
> gedeckelt, der Beitrag zur Altersversorgung STEIGT aber bei den
> Leuten, die der Werbung für die Riester-Rente erlegen sind –
> allerdings nur um den eigenen Beitrag, denn auf den Beitrag des
> Arbeitgebers wird einfach so verzichtet. Viele Leute zahlen in eine
> Riester-Rente ein, obwohl sie ein viel zu niedriges Einkommen haben,
> um etwas davon abzwacken zu können. Sie könnten doppelt angeschmiert
> sein, wenn ihre Riester-Rente im Alter als Einkommen auf ihre
> Grundsicherung angerechnet wird und wirkungslos verpufft. Die
> staatlichen Beiträge fallen in der Regel nicht ins Gewicht, sondern
> werden von den Provisionen auf Seiten der Privatversicherer
> aufgefressen. Auf der anderen Seite ist das in die Riester-Rente
> eingezahlte Geld genau das Spielgeld für die Versicherer und die
> Banken gewesen, mit dem sie die Finanzmarktkrise herbeigeführt haben!
>
> Ursula von der Leyen hat erfolgreich für die Familien gekämpft? – Äh,
> es war von der Leyen, die das Elterngeld eingeführt hat, mit dem knapp
> der Hälfte (42%) der Eltern die Leistung gegenüber dem Erziehungsgeld
> glatt UM DIE HÄLFTE gekürzt worden ist, weil der Mindestbetrag von 300
> Euro/Monat nur noch ein Jahr lang ausgezahlt wird statt 2 Jahre. Es
> war von der Leyen, die Hartz-IV-Eltern das Elterngeld GANZ weggenommen
> hat!
>
> …andere für bessere Bildung? – Die Bildung in Deutschland verroht
> mit dramatischer Geschwindigkeit: verrottende Grundschulen, Chaos im
> System der weiterführenden Schulen, Bachelor-Halbbildung, fehlende
> Master-Studienplätze, eine Mehrheit der Studiernden arbeitet während
> des Studium und verschärft so die Massenarbeitslosigkeit usw.
>
> Herr zu Guttenberg hat eine zuvor kaum denkbare Reform der Bundeswehr
> erreicht… – statt sie endlich abzuschaffen! Nebenbei hat der
> fabelhafte Wirtschaftsminister eine Doktorarbeit abgeliefert, die zu
> einem Fünftel nicht aus seiner Feder stammt, in der er aus
> Reiseführern, Erstsemesterarbeiten und aus mit Steuergeldern
> finanzierten Gutachten des wissenschaftlichen Dienstes des Bundestages
> abgeschrieben hat.
>
> Frau Merkel hat mit Herrn Steinmeier die globale Finanzkrise
> entschärft? – Wie bitte?? Mit ihren Finanzmarktgesetzen haben
> Steinmeier und seine wechselnden Koalitionspartner die Finanz- und
> Wirtschaftskrise doch entscheidend mit ausgelöst! Sie haben mit der
> Abwrackpämie völlig falsche Wirtschaftssignale ausgesendet und den
> Gebrauchtwagenmarkt zum Erliegen gebracht. Sie haben Millionen
> Menschen in die Kurzarbeit geschickt und damit die Unterbeschäftigung
> massiv ausgeweitet. Sie haben Hunderte Milliarden Euro an realem Geld
> den virtuellen Verbindlichkeiten der Banken hinterhergeworfen und
> damit (für uns) vernichtet – während sie die Kaufkraft aller 6-8
> Millionen Hartz-IV-, Sozialhilfe- und Grundsicherungsempfänger immer
> weiter absenken und damit die Binnennachfrage strangulieren.
>
> Sehen wir jetzt klarer?
>
> Also: Hat die Regierung irgendwas Gutes geleistet? – Nein, natürlich
> überhaupt nichts!
>
> Ist die politische Führung unfähig? – ABSOLUT unfähig!
>
> Gruß
> Manfred
>
>
> 2011/2/24  <drosterwald@aol.com>:
> >
> > Ist denn die politische Führung unfähig?
> >
> > Nein, sie ist lediglich überfordert und sie hört nicht auf andere
> Meinungen
> > als auf die eigenen. Es ist schwierig, eingefahrene Vorstellungen zu
> ändern.
> > Dennoch sollen wir die Agierenden der Politik nicht schmähen. Sehr vieles
> >  getan worden. Norbert Blüm hat die so notwendige Pflegeversicherung
> > eingeführt, Walter Riester die Riesterrente. Ursula von der Leyen hat
> > erfolgreich für die Familien gekämpft, andere für bessere Bildung. Herr zu
> > Guttenberg hat eine zuvor kaum denkbare Reform der Bundeswehr erreicht.
> Frau
> > Merkel hat mit Herrn Steinmeier die globale Finanzkrise entschärft.
> >
> > Also doch viel Gutes?
> >
> > Ja, absolut.
>
>
>
>
>
> —
> Manfred Bartl
> Rheinallee 19
> 55118 Mainz
> Tel. 06131 / 371 472
> Handy 0179 / 11 70 216
> E-Mail: sozial@gmail.com
> Weblog so-zi-al: http://myblog.de/so-zi-al/
> Twitter: http://twitter.com/sozialromantik
>
> Linkswärts e.V.:
http://www.linkswärts.de/
http://www.linkswaerts.de/
>
> Mainzer Initiative gegen HARTZ IV:
http://www.hartz4-muss-weg.de/
>
> NachDenkSeiten-Gesprächskreis Mainz:
http://denknachmainz.wordpress.com/
> NachDenkSeiten:
http://www.nachdenkseiten.de/
> _______________________________________________
> Debatte-grundeinkommen Mailingliste
> JPBerlin – Politischer Provider
Debatte-grundeinkommen@listen.grundeinkommen.de
https://listi.jpberlin.de/mailman/listinfo/debatte-grundeinkommen
AUTOR: PASCAL ALTER O 13:34 0 KOMENTARZE

PIĄTEK, 25 LUTEGO 2011

ZDF-LOG-IN-Grundeinkommen-fuer-alle?

Zitat:
Dauerstreit um Hartz IV, auch bei den Sozialgerichten. Bei ihnen gingen im vergangenen Jahr über 180.000 Klagen ein, oft ging es dabei um das Vermögen der Hartz-IV-Bezieher. Das Sozialsystem ist unübersichtlich geworden, mit all seinen Leistungen und Ausnahmen. Das könnte auch einfacher gehen.
..
So

Quelle
AUTOR: PASCAL ALTER O 06:36 0 KOMENTARZE

CZWARTEK, 24 LUTEGO 2011

Empfehlung des stern.de-Artikels Interview mit Rapper Prinz Pi: „Der Krieg kommt nach Hause”

Hallo,der folgende Artikel wurden Ihnen von pascal.alter@gmail.comempfohlen.Persönliche Mitteilung:

Horror vision !, aber..

———————————————————————
stern.de – 2011-02-22 16:40:57

Interview mit Rapper Prinz Pi: „Der Krieg kommt nach Hause”
Revolution in Ägypten, Krieg in Afghanistan: Rapper Prinz Pi scheut auch politische Themen nicht.

URL: http://www.stern.de/kultur/musik/interview-mit-rapper-prinz-pi-der-krieg-kommt-nach-hause-1653979.html

———————————————————————

Kostenlos, praktisch und lesenswert:
Die Newsletter von stern.de halten Sie über alle Wissenswerte auf dem Laufenden, unter:
http://www.stern.de/sso/newsletter

———————————————————————

Bitte beachten Sie:

stern.de überprüft nicht die Richtigkeit des Absenders.
Ihre Daten werden nicht gespeichert und wurden ausschließlich zum Versenden dieser Mail verwendet.
Falls diese Mail mißbräuchlich an Sie versendet wurde oder Sie Anregungen oder Kritik haben, können Sie uns eine Mail schicken an:kontakt@stern.de

stern.de GmbH Hamburg

AUTOR: PASCAL ALTER O 16:36 0 KOMENTARZE
Subskrybuj: Posty (Atom)

 

Reklamy

Tagi: , ,

Jedna odpowiedź to “Karta Praw Podstawowych”

 1. al3ab coat Says:

  This piece of writing will help the internet users for creating new webpage or even a weblog from start to end.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: