Protest przed Sejmem; Tour(11)

Protest przed Sejmem; Tour(11)

Jacy sympatyczni ludzie! Rozglądałem się chwilę. Spokojnie będę wędrował w stronę Pięknej.. .. – spokojnie, tylko spokojnie. (13:35 – czas w Canonie kilka minut +)

18:35-18:36

Isis, Isis !.. – widzisz? Niebo! Chmury stąd ustąpiły, lecz gdzież się podziały?

13:37

13:38-13:39

13:40 Więc wędrowałem w kierunku Pięknej i ciągle oglądałem się. Czułem się jakbym był prowadzony pod rękę. „Tędy, tędy – spokojnie..spokojnie..”

Byłem przed Ambasadą Kanady – nie pierwszy raz!! Pro domo sua Ogarnęły mnie wspomnienia teraz. Trudno się z nimi uładzić! Ach, Blaise Pascal – jakże inny byłem wtedy. Czym byłbym teraz bez wspomnień? .. Mój pierwszy raz tutaj. Maj 1965. Od kilku dni goszczę u kuzyna M. Wędrowałem z jego córeczką maleńką w wózku – którą gdzieś tutaj miałem dostarczyć, żonie M…pani doktor na Politechnice. Rozmowa z urzędniczką Polką z pochodzenia. „..więc nie ma pan paszportu” – mówi i śmieje się. Umawiamy się po południu przed ..Pałacem.. Szalona noc wędrówki, jakiś teatr, jakiś klub etc. .. Słodki Ptaku Młodości! Gdzie jesteś? .. Teraz stałem przed Ambasadą Kanady i wypatrywałem siebie.! ..i zobaczyłem siebie. (ujęcia na małym Canonie) Fakt

„Gdybym był młody,.. gdy byłem młody..” – powtarzałem jakoś tak. Co mogłem zrobić sensownego teraz? Miałem paszport przy sobie! Lecz co z tego? Jestem stary i sterany – do imentu! Rozglądałem się – a Co-Partner ujmował spokojnie. Fakt Pro domo sua Znów wzruszyłem się i użalam chyba. Za oknem pada deszcz. Jest pózna noc. Pora już, pora.

„Jakbym teraz był młody..” – myślałem jakoś tak; „Czy mogłoby coś bardziej zachęcać do wyjazdu do Kanady – niż ten protest w sprawie referendum..?” ..”..a referendum w sprawie wieku emerytalnego..” ..” a wiek emerytalny pózny..?” ..”..wiadomo; szybciej śmierć..” „bez emerytury ..!” – do takiej doszedłem konkluzji. Patrzałem na ludzi w kolejce. Jakby zrządzenie losu. Przecież stałem tam. ..”jakby zrządzenie losu..” Ach, Blaise Pascal – przecież nie ma! ..przypadków. Po prostu nie ma..- powtarzam spokojnie.

„Uciekaj stąd! – wiej stąd Chłopcze jak najdalej!!” Powtarzałem cicho do Tamtego-ja „..nie pozwól wyłudzić Kolorowym Magom – swojego ..twojego-mojego życia” Lecz on o tym wiedział przecież. Dlatego stał w kolejce, i patrzyliśmy na siebie.

13:41-13:44

Kolejka poruszała się szybko. Musieliśmy wracać.

Zbierano podpisy poparcia dla tv Trwam. Uśmiechnął się tylko. „masz rację – wiej Chłopcze, wiej!”

Powodzenia, powodzenia.. Pozdrawiam serdecznie..(..) Good Luck!!

Wracałem do swoich..ujęć Co-Partnera

Każdy ma swoje życie – jedno jedyne! Tu i teraz; z emeryturą czy bez.. „jakie to proste..” – powtarzam spokojnie.

„Jedno – Jedyne, pamiętaj!” ..ach Isis, Isis -..wzruszyłem się trochę – to prawda. Fakt

Reklamy

Tagi: , , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: