Pikieta (4)

czwartek, 31 maja 2012

Pikieta (4)

15:10

Podziwiałem – z jaką uwagą obserwowano (w tych warunkach!) stare wystąpienia retransmitowane na dużym ekranie obok malej sceny. Kto się zna, wie dobrze o co chodzi. Ludzie łakną rzetelnej informacji. Wniosek nasuwa się prosty; trzeba dostarczyć.. ( bez partyjniackiej misji!)

15:15 „W Polsce nie ma warunków do podwyższania wieku emerytalnego” – podstawowy fakt. Prosty i oczywisty. Pomijając wszystkie inne względy; socjalne, ekonomiczne, moralne,- wystarczy ten jeden; najwyższe bezrobocie ludzi młodych i wykształconych, których zmusza się po prostu do ucieczki! Tutaj nie ma żadnych przypadków; cel jest oczywisty.

15:16 Jest nad czym dumać, jest na co patrzeć. To co się tutaj stało, jest fenomenem na skalę światową; w obu kierunkach. Tak w dobrym jak złym – fatalnym! .. Profesor Norman Davis określił to jako „Boże Igrzysko..” bardzo oględnie. Już Adam Mickiewicz podejrzewał coś innego. .. Dla mnie sprawa jest oczywista, kto tutaj rządzi naprawdę „przez tak liczne wieki..”. .. „dlatego tu jesteśmy..” – powtarzałem wtedy..(…) (już tydzień temu).

„Tylko 7% Polaków popiera wydłużenie wieku emerytalnego dla mężczyzn” – to stwierdzenie z dużego ekranu – może być faktem statystycznym – choć nie musi. .. O tym mogło by świadczyć tylko referendum – którego żądanie władze zignorowały. Lecz przyjmując coś takiego za szacunek statystyczny – to by się zgadzało liczbą członków aparatu władzy..uprawnionych do świadczeń zależnych od stażu służby – nie od wieku(!) .. Przecież nikt normalny nie chce krócej żyć, żeby dłużej pracować! – to jest podstawowa prawda. Doprawdy, zdumiewający jest absurd całej sytuacji.

15:17

15:18

15:19

15:20

15:21

15:23 Jacy piękni ludzie! – powtarzam ciągle.

Reklamy

Tagi: , , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: