Cytat:”Zmarły prezydent nazwał Bergoglia “prawdziwym przedstawicielem opozycji”. Mimo to jezuita błyskawicznie zareagował na wiadomość o śmierci szefa państwa, kilka godzin później odprawiając w katedrze w Buenos Aires mszę za jego duszę.” To bardzo istotne i pojednawcze. Wypowiedzi polityków z rodzinnego kraju – tego nie można zrozumieć inaczej jak,tylko – że nie są to kroki pojednawcze.

Wirtualna Polonia

W siedzibie prezydent Argentyny wiadomość o wyborze nowego papieża wywołała zdziwienie, a nawet niezadowolenie. „Nie może być!”, „Nie mogliśmy mieć większego pecha!” – mieli wykrzykiwać urzędnicy w Casa Rosada. Lokalne media przypominają, że Jorge Mario Bergoglio jako głowa argentyńskiego Kościoła często krytykował politykę Kirchnerów.

Dziennik „La Nacion”, powołując się na oficjalne źródła, pisze, że lewicowa prezydent Cristina Fernandez de Kirchner, która wiadomość z Watykanu usłyszała w swojej siedzibie Casa Rosada, była „oszołomiona”. „Nie mogła ukryć niezadowolenia oraz zdziwienia z powodu wyboru” argentyńskiego kardynała na biskupa Rzymu – dodaje gazeta.

Dopiero po dwóch godzinach prezydent zareagowała, umieszczając na Twitterze „krótki i zdystansowany” list, w którym życzyła nowemu papieżowi „owocnej pracy duszpasterskiej” – podkreśla „La Nacion”.

View original post 428 słów więcej

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: